Akreditasyonlar

LabelFrancÉducation

Fransa Avrupa ve Dışişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilmiş olan LabelFrancÉducation, ana dili Fransızca olmayan ülkelerde çift dilli eğitim veren eğitim kurumları için uygun görülen mükemmellik markasıdır. Label, kurumların yüksek eğitim kalitesiyle beraber, eğitim kadrosunun da mükemmelliğini tesciller. LabelFrancÉducation sertifikası, Yeni Nesil Okullarında verilen Fransızca dil kültür eğitiminin mükemmelliğini tescil etmenin yanı sıra, okulumuzdan mezun olan öğrencilere ve velilerine dünya standartlarının şartlarına cevap veren bir eğitim aldığının garantisidir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi programlarına uygun olarak okulumuzda çift dilli Türk ve Fransız dil ve kültürleri pedagojik bir anlayışla birlikte yer alır.

Accréditation Maternelle Francophone

L’accreditation Maternelle Francophone (AMF) Fransız Kültür Merkezi tarafından ana dili Fransızca olmayan ülkelerde çift dilli eğitim veren anaokulları için uygun görülen mükemmellik markasıdır. Bu belge aynı zamanda  kurumların yüksek eğitim kalitesiyle beraber, eğitim kadrosunun da mükemmelliğini tesciller.

Eco-Okul Projesi

Eco-Okullar anaokulları, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin çevresel konulara olan ilgisinin hem sınıf çalışmalarıyla hem de toplumsal etkinliklerle arttırmayı amaçlayan çevre eğitimini destekleyen uluslararası bir programdır. Okulumuz, 2 yılın sonunda başarılı bir şekilde çalışarak uluslararası düzeyde tanınan eko-okul etiketi Yeşil Bayrak Ödülü’nü almaya hak kazanmıştır.

Beyaz Bayrak Projesi

Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, toplum sağlığını koruma ve geliştirme, yaşam kalitesini yükseltme, temizlik ve hijyen konusunda yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirmenin, kamu kurum ve kuruluşlarının asli görevleri arasında olduğu vurgulanmıştır. Toplum sağlığını koruma ve geliştirmenin önemi bağlamında Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliğine gidilerek, okulların belli kriterler esas alınarak denetlenmesinin öngörüldüğünü kaydetmişlerdir. Okulumuz bu projeye dâhil olarak gerekli kriterleri karşılamakta ve proje simgesi olan “Beyaz Bayrak ve Sertifika” almakta ve yenilemektedir.

Okulum Temiz

Milli Eğitim bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında, 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü" kapsamında, hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir, tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla "Okulum Temiz" belgelendirme programı yürürlüğe alınmıştır. Okulumuz bu projeye dâhil olarak gerekli kriterleri karşılayarak  “Okulum Temiz” sertifikasını almıştır.