Ana Program

3 YAŞ / PETITE SECTION

Anaokulumuzun 3 yaş sınıfında çocuklarımızın eğitim hayatında ki ilk adımlarını keyifli ve mutlu bir deneyimle başlatmak en önemli ve ilk hedefimizdir.

Programımız çocuklarımızın dünyasını zenginleştirmek, bağımsız hareket edebilme becerilerini desteklemek ve öz güvenlerini geliştirme süreçlerinde şarkılar, çeşitli deneyler, mutfak etkinlikleri, hikâyeler ile keyifli öğrenmeyi amaçlamıştır.

Okulumuzun yabancı dili olan Fransızcaya 3 yaştan itibaren başlıyor, bu dili sevdirmek amacıyla çeşitli oyunlar, şarkılar ve drama çalışmaları yapıyoruz. Öğrencilerimizin dil becerilerinin küçük yaşta gelişmesi için ortam sağlıyoruz.

Bununla birlikte spor, müzik ve orff, Fransızca drama, görsel sanatlar gibi uygulamalı derslerle onların gelişim süreçlerini destekliyoruz.

 

4 YAŞ / MOYENNE SECTION

Keşfeden, sorgulayan merak eden, kendini ifade edebilen, farklı bakış açılarını deneyimleyen çocuklar yetiştirmek amacıyla 4 Yaş grubumuzda öğrencilerimizin bireysel gelişimlerini desteklemek ve bireysel farklılıklarını göz önüne alarak yaş düzeylerine uygun bedensel, zihinsel, sosyal-duygusal, öz bakım ve dil alanlarında uygun değerler geliştirmeyi amaçlıyoruz. Türkçe diline hâkimiyet kazanmalarının yanı sıra Fransızca dilini tanımalarını amaçlayan oyun odaklı, drama temelli etkinliklere yer veriyoruz.

4 yaş programımızda öğrencilerimize, çocuk dünyasının parçaları olan deneyler (GEMS- Great Explorations in Math and Science), eğitici oyun etkinlikleri, mutfak etkinlikleri, geziler, hikâye ve şarkılar, zengin içerikli etkinlikler ve en önemlisi oyun yoluyla öğrenmeyi sağlamak, aktif öğrenmeyi hedefliyoruz.

Bununla birlikte, Fransızca drama, satranç, dans, müzik ve orff, görsel sanatlar, spor gibi uygulamalı derslerle dersleri öğrencilerimizin küçük yaşta gelişimine ortam sağlıyoruz.

 

5 YAŞ / GRANDE SECTION

5 yaş okul öncesine hazırlık sınıfıdır.  Öğrencilerimizin gelişimi için akademik, sosyal-duygusal, fiziksel, bilişsel ve dil alanlarında bütünsel bir süreç hedeflenmiştir. Keşfeden, sorgulayan merak eden, kendini ifade edebilen, farklı bakış açılarını deneyimleyen çocuklar yetiştirmek amacıyla zengin içerikli ve çok çeşitli etkinlikler yapıyor ve yaratıcı drama ve oyun etkinlikleriyle bunu bütünleştiriyoruz.

5 yaş grubu programında ses çalışmaları, düşünme becerileri, kavram, matematik ve çizgi çalışmaları ile GEMS (Great Explorations in Math and Science) çalışmaları ile öğrencilerimizin temel fen ve matematik kavramlarını anlamaları ve sorgulama alışkanlığını edinmelerini sağlamak hedeflerimiz arasındadır.

Bununla birlikte ilkokulda temel olacak becerilere sahip olmaları için okuma – yazmaya ön hazırlık programı uygulamaktayız.

5 Yaş hazırlık sınıflarımızda Fransızca drama, satranç, dans, müzik ve orff, görsel sanatlar, spor gibi uygulamalı dersler de haftalık programımıza entegre edilmiştir.

Her yaş grubunda bütünsel gelişim süreç takibini çok önemsiyoruz.

fenvedoga2
fenvedoğa
anaokulu_0036-900×600
arkeolojikkazi
AnaokuluOkumayazma
anaokulsanat