Yeni Nesil Okulları olarak yaklaşımımız; öğrencilerimize her türlü bilgiyi, kendi bireysel gelişim çizgisine uygun olarak vermektir. Demokratik, tutarlı, disiplinli ve paylaşımcı bir anlayışla;

– Öğrencilerimizin her birini ayrı ayrı görerek onların bireysel çabaların destekliyor,

– Yaratıcı ve sorgulayıcı düşünme becerisini kazanmalarını sağlıyor,

– Öğrencilerin, etkin ve verimli çalışma alışkanlığı kazanmasında onlara
rehberlik ediyor,

– Sosyal çevresindeki tüm varlıklara karşı duyarlılık geliştirici etkinlikler
gerçekleştiriyor,

– Paylaşımcı ve işbirliği ile çalışmayı esas alan yöntemler kullanıyor,

– Estetik algısının geliştirilmesi ve beslenmesi için onlara zengin ortam
sağlıyor,

– Bilgiye erişim araçlarını kullanma olanaklarını sunuyor,

– Okul-aile işbirliğini önemseyerek, çocuk eğitiminde ailenin ve okulun
birlikte çalışmasını sağlıyoruz.

Pedagoji

Fransızca:

Yeni Nesil Okulları nitelikli Fransızca dil eğitiminde uzmanlaşmış, ilkokul ve ortaokul düzeyinde ‘LabelFrancÉducation’ ve anaokulu düzeyinde ‘Accréditation Maternelle Francophonie’  kalite belgesine sahip bir okuldur.

Okulumuza ait eğitim modeli olan ‘Approche Théatrale’ yaklaşımıyla dili öğrencilerimize yaşatarak öğretmeyi esas alıyoruz. Bu yaklaşımla; tiyatro ve onu içeren tüm unsurları birleştirerek gerçek hayatı canlandırırken, öğrencide kalıcı öğrenmeyi hedefliyoruz.

Dalında uzman eğitim kadromuz tarafından biçimlendirilen temel Fransızca programımız ‘FLE’ eğitim yöntemini  kapsar ve etkileşimli bir ortamda özenle yürütülür.

Tüm öğrencilerimizin uluslararası geçerliliği olan DELF sınavlarıyla A2+ / B1 dil sertifikalarına sahip olmaları hedeflenir.

 

İngilizce:

Küresel çağda çok dilli olmanın önemini bilerek İngilizce’yi çok önemsiyoruz.

  1. sınıftan itibaren İngilizce dil eğitimine giriş yapıyoruz. Öğrencilerimizin ‘Cambridge Üniversitesi Young Learners’ seviye sınavlarına katılarak, en az A2 düzeyinde olmalarını hedefliyoruz.
FREgitimi

Öğrencilerimizi, resim, müzik, tiyatro, dans ve edebiyat alanlarında destekliyor ve onlara yeteneklerini ortaya çıkarabilecek aktiviteler sunuyoruz. La Salle de Conférence MUZO’da tüm kültür ve sanat etkinliklerimizi düzenliyoruz. Sergiler açıyoruz.

sanat

Öğrenme sürecinin ayrılmaz bir parçası olan Gökkuşağı Eğitim Projesi -Le Projet Pédagogique “arc-en-ciel”- Yeni Nesil ve Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’nin kültürünü oluşturan, eğitimin sınırlarını genişletmeyi amaçlayan ve gökkuşağının farklı renklerini temsil eden gezilerdir. Öğrencilerimiz, bu geziler öncesi, anı ve sonrasında çeşitli aktivite ve değerlendirme araçları yoluyla, akademik gelişimlerini zenginleştirirler.

Bozcaada

Okulumuz kurulduğu günden beri Sainte Pulchérie Fransız Lisesi ile beraber sosyal, kültürel ve akademik alanlarda projeler hayata geçirir. Bunlardan bazıları:

Her yıl “notre grande école” yani “büyük okulumuz” olarak nitelendirdiğimiz Sainte Pulchérie Fransız Lisesi öğrencileri ile düzenlediğimiz ve iki okul arasındaki kardeşlik köprüsünü sağlamlaştıran Büyükler Küçüklere Okuyor -Les Grands Lisent Aux Petits- Fransızca edebiyat etkinliği,

Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen Hint Gecesi (Soirée Indienne), Latin Gecesi (Soirée Latine), Afrika Gecesi (Soirée Africaine) gibi dans ve koro ile katıldığımız kültür etkinlikleri, “Umuda İlmek” konulu sosyal sorumluluk projesi gibi ortak sosyal etkinlikler gerçekleştirmekteyiz.

Bununla birlikte öğrencilerimizin Fransızca eğitim veren liselere hazırlık sınıfı okumadan geçiş yapmalarını sağlamak amacıyla Sainte Pulchérie Lisesi ile beraber akademik çalışmalar -hazırlık Atlama / deneme sınavları- yapıyoruz.

Okulumuz 8. Sınıftan mezun olacak öğrencilerimize; Sainte Pulchérie Lisemize ve diğer Fransız liselerin 9. Sınıfına, iç sınavla, kontenjan dahilinde doğrudan geçiş hakkı tanımaktadır.

Sosyal sorumluluk bilincini eğitim felsefemizin önemli yapı taşlarından biri olarak görüyoruz. Öğrencilerimizin topluma ve çevreye duyarlı bireyler olarak yetişmelerini desteklemek için, eğitimlerinin içerisinde çeşitli sosyal projelere yer veriyor ve bu çalışmalarla öğrencilerin sosyal sorumluluk bilinci kazanmalarını hedefliyoruz.

SosyalSorumluluk