Kayıt Kabul

Yeni Nesil 2000 > Kayıt Kabul

Kayıt Kabul ve İletişim

Yüz yüze ve çevrimiçi görüşme talebiniz için kayıt kabul biriminden randevu alabilirsiniz.

e-posta : kayitkabul@yeninesil.k12.tr

Telefon : (0212) 263 78 46

Sıkça Sorulan Sorular

Genel Bilgiler

 • Yeni Nesil 2000 Okulları bir vakıf okulu mudur?
  Evet. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak kurulan Yeni Nesil 2000 Okulları Sainte Pulchérie  Öğretim ve Eğitim Sağlık Vakfı’nın okuludur.
 • Ücret politikanız nedir?
  Okul ücretleri; MEB Özel Eğitim Kurumları Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri doğrultusunda Mayıs ayı sonuna kadar belirlenir ve kamuoyuna açıklanır.
 • Erken kayıt indirimi var mı?
  Evet. %3 oranında Erken Kayıt Dönem İndirimimiz vardır. Bu indirim belirlenen peşinat tutar miktarının ödenmesi ve kesin kayıt dönemi olarak belirlenen tarihlerde velinin okula bizzat gelerek gerekli belgeleri imzalaması halinde toplam eğitim ücreti üzerinden uygulanır. Aksi takdirde uygulanmaz.
 • Özel indirimler ve burs imkanları var mıdır?
  Vakfımızın belirlediği özel indirimler kardeş indirimi (%5)  ve Sainte Pulchérie  Fransız Lisesi mezun veli indirimi (%5) olarak belirlenmiştir. 
 • Kesin kayıt sonrasında öğrenci kaydını almamız durumunda, ücret iadesi politikanız nedir?
  MEB Özel Eğitim Kurumları Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri doğrultusunda öğretim yılı başlamadan önce kayıtların iptal edilmesi durumunda eğitim öğretim ücretinin %10’u dışındaki kısım iade edilir. Öğretim yılı başladıktan sonra kayıtların iptal edilmesi durumunda ise  %10 kesinti yapılır ve öğrencinin okula devam ettiği gün sayısının bedeli tahsil edilir.
 • Fransızca dışında ikinci yabancı dil seçenekleri nelerdir?
  İngilizcedir. 3. sınıf itibari ile başlar.
 • Sınıfları oluştururken nelere dikkat ediyorsunuz?
  Öğretmenlerimiz ve idari sorumlularımız; öğrencileri sosyal, duygusal ve akademik gelişim, kız-erkek sayıları, arkadaş ilişkileri gibi farklı kriterlere göre değerlendirerek sınıfları oluşturur.
 • Yeni Nesil 2000 Okulları’na hangi seviyelerden öğrenci alınır?
  Okul öncesi, 1. ve 2.sınıfa tanıma çalışması ile, 3., 4., 5., 6., 7. ve 8. sınıflara Fransızca dil kazanımları ve akademik hedefler doğrultusunda sınavla kontenjan dahilinde öğrenci alınır.
 • Yeni Nesil 2000 Okulları’nda günlük akış nasıldır?
  Öğrencilerimiz 7:30 itibarıyla okula gelmeye başlarlar. İlkokulda dersler 8:15’te başlar ve 15:25’te biter, servislerin okuldan hareket saati 15:30’dur.
 • Okulun kahvaltı, öğle yemeği ve ikindi beslenmeleri nasıl belirlenir?
  Menüler Okul Aile Birliği, diyetisyen, yemekhane, öğrenci ve öğretmen temsilcilerinden oluşan Sağlıklı Beslenme ve Yaşam Komitesi’nin aylık toplantılarında belirlenir ve duyurulur. Anaokulu, ilkokul ve ortaokulda öğrencilerimize sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi beslenmesi verilir. Okulumuzda, güvenilir ve tescilli markaların ürünleri kullanılmaktadır.
 • Okuldaki sağlık hizmeti nasıl sunulmakta?
  Okul reviri çalışmalarını temelde ilk tanı/tedavi ve koruyucu hizmetlerin sunulduğu bir anlayışla yürütür. Hastalıklardan korunmak için gerekli önlemlerin alınması, sağlıklı okul yaşamının sağlanması ve sürdürülmesine yönelik hizmetleri yerine getirir. Öğrenci, revire geldikten sonra değerlendirilir ve gerekli müdahale(ler) yapılır. Eğer ağızdan ilaç uygulanması gerekiyorsa veli aranarak onay istenir.
 • Ebeveynlerin Fransızca dilini bilmemesi öğrencinin öğrenme sürecini etkiler mi?
  Hayır kesinlikle etkilemez. Öğrenciler her zaman öğretmenlerinin takibindedir. Sınıf ortamında ve okulda yapılan tüm zihinsel, fiziksel ve bilişsel çalışmalar dil öğrenme sürecini kolaylaştırır ve destekler.
 • K12 Portalı nedir?
  K12 okulumuzun kullandığı iletişim ağı portalıdır. Akademik sürecin aktif bir şekilde sürekliliğini sağlayabilmek için ev çalışmaları, gelişim raporları, sorumluluklar ve bildirimler bu sistem üzerinden yürütülür.
 • Uzaktan Eğitiminizi hangi platform üzerinden yapmaktasınız?
  Microsoft Teams uygulamasını kullanmaktayız. Uzaktan eğitim ile detaylı bilgilere web sitemizden ulaşabilirsiniz.
 • Okula ulaşım hizmeti var mı?
  Evet. Okula ulaşım hizmeti, Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliğinin hükümlerine uymayı taahhüt eden AZ-AL Turizm Taşımacılık tarafından sağlanmaktadır.
 • Pandemi sürecinde ilgili nasıl önlemler aldınız?
  Okulumuz, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliğince gerçekleştirilen “Temiz Okul, Sağlıklı Okul” projesi kapsamında “Beyaz Bayrak” ile ödüllendirilmiştir.  Ayrıca Pandemi sürecinde Sağlık Bakanlığı ve İlçe Mili Eğitim tarafından yapılan habersiz yapılan denetimlerden mükemmeliyetle geçen okulumuz ve Türk Standartları Enstitüsünün onayladığı “Okulum Temiz Belgesi”ni almıştır.

Okul Öncesi

 • Okul öncesinde hangi yaş grubu aralıklarına hizmet vermektesiniz?
  Okul öncesinde, 3, 4, 5 yaş gruplarına eğitim ve öğretim hizmetleri verilmektedir.
 • Yeni Nesil 2000 Okulları okul öncesinde öğrenci kabulü nasıl gerçekleşmektedir?
  3 ve 4 yaş grupları için veli görüşmesi ve öğrenci tanıma çalışması yapılır. Sonrasında kesin kayıt sürecine geçilir.
 • Anasınıfından ilkokula geçiş prosedürü nedir?
  Yeni Nesil 2000 Okulları okul öncesi hazırlık sınıfını tamamlayan öğrenciler İlkokula devam hakkı vardır. Kontenjan önceliği anaokulundan gelen öğrencilere ayrılmıştır.
 • Okul öncesinde ev çalışmaları var mıdır?
  4 ve 5 yaş gruplarında öğrencilerin okul dışında da öğrenen olduğunu hissedebileceği yaş özelliklerine uygun ev çalışmaları verilir. Bu çalışmalarla hafta sonu ve dönemsel tatilleri kapsar. Amacımız öğrencimize, öz disiplin becerilerinin (sorumluluk, zaman yönetimi, iyi çalışma alışkanlıkları gibi) kazandırılması ve aile etkileşiminin gerçekleştirilmesidir.
 • Rehberlik çalışmalarının kapsamı nedir?
  Anaokulu psikoloğu, öncelikle öğrencinin kendisini ve çevresini tanımasına yardımcı olur. Okul yaşantıları boyunca çocukların problem çözme becerilerini kazanması, kendini gerçekleştirmesi, karar verme ve uyum sağlama yeteneğini geliştirmesi, bedensel, bilişsel, duygusal ve sosyal gelişimini sağlıklı olarak gerçekleştirmesine katkıda bulunur. Ayrıca anaokulu psikoloğu, her çocuğun düzenli gelişim takiplerini yapar, varsa normal dışı gelişmelerin erkenden tespit edilmesine yardımcı olurken aileyi bu doğrultuda bilgilendirip yönlendirerek öğrenciye okul ortamında mümkün olan desteği sağlar.

İlkokul / Ortaokul

 • İlkokul/Ortaokulda etüt var mı?
  İlkokul/Ortaokul etüt çalışmaları “akademik destek programı” olarak adlandırılır. Okul sonrası yürütülen bu çalışmalar 15.30-16.15 arasında gerçekleştirilir.
 • İlkokul/Ortaokul kulüp çalışmalarının kapsamı nedir?
  Öğrencilerimizin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda çeşitli sosyal etkinlikler ile gelişimlerini tamamlamaları, eğitim uygulamalarımızın çok önemli bir parçasıdır. Bu kulüplerimiz öğrencilerimize bilişsel, sosyo-duygusal ve fiziksel gelişimlerini destekleyecek şekilde planlanan bilim, sanat, spor, teknoloji ve sosyal sorumluluk alanlarındaki farklı yapılardan oluşur.
 • İlkokul/Ortaokulda spor aktivite çalışmaları nasıldır?
  Ortaokulda, farklı branşlarda kulüp çalışmaları ve okul spor takımları antrenmanları yapılır. Öğrencilerimiz ilgi alanlarına göre isterlerse yürütülen kulüplerden birini seçerler.
 • Yabancı dil kazanımlarını hangi uluslararası sınavlarla ölçüyorsunuz?
  Öğrencilerimizin dil yeterliliklerini Fransızca için uluslararası DELF seviye sınavlarıyla, İngilizce için uluslararası Cambridge Young Learners seviye sınavlarıyla ölçüyoruz.
 • İlkokul/Ortaokulda ev ödevi politikası nedir?
  Çocuğun okul dışında da öğrenen olduğunu hissedebileceği yaş özelliklerine uygun farklı yapılandırılmış ev ödevleri verilir. Bu çalışmalarla öğrencimize, öncelikle öz disiplin becerilerinin (sorumluluk, zaman yönetimi, iyi çalışma alışkanlıkları gibi) kazandırılması esas alınırken aile etkileşimli olması önemsenir.
 • Rehberlik çalışmalarının kapsamı nedir?
  İlkokul/Ortaokul Rehberlik ve Psikolojik Danışma bölümü gelişimsel ve önleyici rehberlik yaklaşımı çerçevesinde, öğrenciye özgü, öğrencinin gelişiminin hızında ve bir program dahilinde öğrencileri destekler. Okulumuzda yürütülen rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri genel olarak, öğrencin kendini daha iyi tanıması, kişisel özelliklerinin farkında olması, kendisine açık olan fırsatları ve seçenekleri tanıması, kendisi için gerçekçi kararlar alabilmesi, potansiyelini geliştirebilmesi, karşılaştığı engel ve sorunlara karşı uygun baş etme becerileri gösterebilmesi, riskli yaşam olaylarına karşı güçlenmesi ve çevresine uyum sağlayabilmesi için yürütülen psikolojik destek hizmetleridir. Tüm bu amaçları gerçekleştirmek için yıllık bir programa bağlı olarak bireysel ve grup çalışmaları ile öğrenci, öğretmen, aile ve okulun diğer bileşenlerine ulaşılır.
 • Ortaokuldan liseye geçiş prosedürü nedir?
  8.sınıflar MEB’in uyguladığı “Liseye Geçiş Sınavları”na girerek istedikleri liselere geçiş yaparlar. Okulumuz Francophone bir okul olduğu için 8.sınıf öğrencilerimiz LGS haricinde Fransız Liseleri’nin 9.sınıfına doğrudan iç sınavla geçiş hakkına sahiptir.  Bu geçiş iç sınavının içeriği Türkçe ve Fransızca dil yeterliliğini kapsar.
  Mezun öğrencilerimizin yerleştikleri okulları görmek için lütfen tıklayınız.
 • LGS (Lise Geçiş Sınavları) için nasıl bir çalışma uyguluyorsunuz?
  MEB’in uyguladığı “Liseye Geçiş Sınavları”yla ve sadece 8.sınıf konularını kapsar. LGS hazırlık süreci Eylül ayından itibaren başlar. Bir yıl boyunca bu sınava yönelik istasyon çalışmaları, etütler, ölçme ve değerlendirme, akademik koçluk uygulamaları, rehberlik ve motivasyon çalışmaları yapılır.
 • Fransız Liseleri’ne doğrudan geçiş hakkı var mı?
  Evet. Okulumuz 8.sınıf öğrencilerinin LGS haricinde Fransız Liseleri’nin 9.sınıfına doğrudan iç sınavla geçiş hakkı vardır. Bu geçiş iç sınavının içeriği  Türkçe ve Fransızca dil yeterliliğini kapsar. Öğrencilerimizin, iç sınavda başarılı olabilmeleri için LGS çalışmalarına paralel olarak, Türkçe ve Fransızca derslerinde özel bir program uygulanır.