Vizyon, Misyon ve Değerlerimiz

Vizyonumuz

Yeni Nesil Okulları’nın vizyonu, çağdaş uygarlık bilinci ile hareket eden Atatürkçü gençler yetiştirilmesini sağlamak ilkesinden yola çıkarak insani değerlere ve evrensel bakış açısına sahip, çok dilli ve kültürlü, bilgili, çevreye ve sosyal olgulara duyarlı, değişimin parçası olabilen, hayat amacını keşfeden mutlu bireylerin yaşadığı bir dünya oluşturmaktır.

Misyonumuz

Yükselen bir nesil ile aydınlık bir gelecek yaratmak için misyonumuz; öğrencilerin uygun eğitim ve öğrenme ortamı içerisinde sahip oldukları potansiyeli ortaya çıkartmayı, modern zamanların hızla gelişen teknolojisini takip edebilmesini, kendisini doğru ve rahat ifade edebilmesini ve her şeyden önce okul yaşamında mutlu öğrenciler olarak hissetmelerini hedeflemektedir.

Değerlerimiz

Yeni Nesil Okulları olarak ‘Her çocuk tam ve bütündür" ilkesinden yola çıkar, okulumuzun işleyişini ana değerlerimiz olan sevgi, doğruluk, güven, uyum, güzellik, ve barış üzerine inşa ediyoruz.

“Sevgi” kendimi özgürleştirmektir. Sevgi, paylaşımcı, kibar, şefkatli ve anlayışlı olabileceğim anlamına gelir. Daha iyi bir dünya yaratmak için her zaman ana kaynağın sevgi olduğunu bilirim.  Sevgi değişim, gelişim ve başarı için bir katalizördür.

“Doğruluk” niyetim samimiyetimi, söz ve davranışlarım açık sözlülüğümü ve gerçeği yansıtır.

“Güven” yaptığım her şeyin merkezinde yer alır. Yaşantımın temelini oluşturan tüm ilişkilerde birlikte uyum içinde yaşamama ve öğrenmeme yardımcı olur.

“Uyum”  bir bütünün parçasıyım. Bir bütünün parçasıyız. Birlikte uyumla yaratıyoruz. Konularımızı birlikte çözüyoruz. Birbirimize duyarlıyız.

“Güzellik” gündelik hayatımda güzelliğin bir estetik değer, bir davranış, bir  çalışma, bir yapı, bir tablo, bir  roman, bir manzara, bir müzik, bir  kültürel miras olduğunu biliyorum. Bunlara sahip çıkıyorum.

“Barış” içimde başlar. Kendimle ve başkalarıyla uyum içinde yaşamak ve savaşmamaktır. İçimdeki dinginlikle düşünerek kendime ve çevreme anlayış, dostluk ve işbirliğini teşvik etmek için yeni ve yaratıcı yollar getirmektir.