Temizlik

Okulumuz temizlik personeli gün içinde okul ortamı, dersliklerin ve tuvaletlerin hijyeninden sorumludur. Ayrıca her akşam, okul genel temizliği bittikten sonra elle tutulan tüm bölgeler (merdiven trabzanları, kapı kolları, elektrik düğmeleri, musluklar, klozet kapakları, vb.) dezenfekte edilmekte ve tüm tuvaletler Sağlık Bakanlığı’nın önerdiği sodyum hipokrolit içeren dezenfektanlar ile temizlenmektedir.

Yeni Nesil Okulları Temiz Bayrak İle Ödüllendirildi !

Yeni Nesil Okulları, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliğince gerçekleştirilen “Temiz Okul, Sağlıklı Okul” proje kapsamında “Beyaz Bayrak” ile ödüllendirilmiştir.

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından temizlik ve hijyen açısından belirli kriterler esas alınarak denetlenen okulumuz, gerekli kriterleri karşılayarak Beyaz Bayrak almaya hak kazanmıştır.

Okul içi ve çevresi, idari birim, öğretmen odası, kütüphane, ısıtma durumu, spor ve tiyatro salonu, atölyeler, laboratuvarlar, revir, tuvaletler ve içme suları göz önüne alınarak 100 puan üzerinden değerlendirme yapılmaktadır. Bu kapsamda hem Sağlık Bakanlığı hem de Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerince denetlenen okullarda, 90 ve üzerinde puan alan okullara sağlık ve temizliği simgeleyen beyaz bayrak ve sertifika verilmektedir.

YeniNesil2000
UA-108172016-1