Eğitim Anlayışı

Hoş Geldiniz.

Yeni Nesil Ortaokulu’nda,  öğrencilerimizi yakından takip etmeye devam ediyor, bireysel farklılıklarını göz önünde bulunduruyor ve akademik hedeflerle onların gelişimlerinde yanlarında olmayı önemsiyoruz.  Öğrencinin sürekli aktif olduğu bir ortam yaratarak dinamik bir öğrenme sağlıyoruz.  Bununla birlikte akademik, sosyal, kültürel, fiziksel gelişimlerini içeren zengin bir eğitim ve öğretim programı yapılandırıyoruz.

Okulumuzun güçlü yanı 3 dilli eğitim modelimizin olmasıdır.  Nitelikli Fransızca, Etkin İngilizce ve Kodlama.

Fransızca bilmek sadece İngilizceyi değil İspanyolca veya İtalyanca gibi diğer Latin dillerini öğrenip konuşmayı da kolaylaştırır ve hızlandırır.  Düzgün ve doğru Türkçe yetisi üzerine kurgulanan Fransızca ve İngilizce dil eğitiminden alınan sonuçlar ana dil hâkimiyetine en yakın seviyede olur.

Öte yandan, ‘Lider Öğretmenlik ve Koçluk’ sistemi sayesinde öğrencilerimize bireysel programlar hazırlamaktır. Onlara sürdürülebilir çalışma alışkanlıkları kazandırarak, onları mindfulness uygulamaları ile destekliyoruz.

Ayrıca, 5. Sınıfa geçerken başka okullardan aramıza katılacak Fransızca bilmeyen öğrenciler için Yabancı Dil Ağırlıklı yoğunlaştırılmış program uyguluyoruz.

Liseye Geçiş Sınavları için 8. Sınıf öğrencilerimizi özenle hazırlıyor, hedefledikleri başarıya ulaşmaları için onları geliştirecek çalışmalara yön veriyor ve destekliyoruz.

Ayrıca MEB yaptığı sınavların yanı sıra, okulumuzdan Fransız Liselerine iç sınavla 9. Sınıfa geçiş sağlanabiliyor.

Okulumuzda tüm öğretmen, öğrenci ve çalışanlar her zaman birlikte öğrenme sürecine dâhil oluruz. ‘Her çocuk başarabilir’ ilkesinden yola çıkar ve tüm bilgi ve becerilerimizi ana değerlerimiz olan Saygı, Sorumluluk, Dürüstlük, İletişim, Birlik ve Beraberlik, Güzellik, Gurur, Yaratıcılık ve Merak üzerine inşa ederiz.

Sevim Düldül
İlk-Orta Okul Müdürü

sevim-duldul-784