Eğitim Anlayışı

Ortaokulda 5. sınıftan 8.sınıfa kadar olan eğitim ve öğretim programı öğrencilerin akademik, sosyal, kültürel, fiziksel gelişimleri ve bireysel farklılıkları göz önünde bulundurularak yapılandırıyoruz.

Öğrenciler her ders için belirlenmiş ve o dersin özelliklerine göre donatılmış dersliklerde öğrenim görürler. Böylece öğrencinin sürekli aktif olduğu bir ortam yaratılarak dinamik bir öğrenme sağlanır.  İlkokuldan beri Okuma alışkanlığının önemsendiği bir ortamda öğrencilerimizi her alanda kendilerini geliştirecek etkinliklere yönlendiriyor ve destekliyoruz. Bireysel ve grup çalışmalarıyla hazırladıkları sunumlar ve katıldıkları yarışmalarla akademik ve sosyal yaşamlarında ilerleme olanağı bulurlar. Kulüp çalışmalarıyla teknolojik, bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda yeteneklerini belirleyerek kendilerini geliştirirler.

Ayrıca, 5. Sınıfa geçerken başka okullardan aramıza katılacak Fransızca bilmeyen öğrenciler için Yabancı Dil Ağırlıklı yoğunlaştırılmış program uygulanır.

Ortaokul döneminde öğrencilerimizin akademik gelişimlerini çok önemsiyor ve liseye geçiş sınavlarında hedefledikleri başarıya ulaşmaları için onları geliştirecek çalışmalara yön veriyor ve destekliyoruz. 7. sınıftan itibaren yoğunlaştırılmış ek çalışmalar yürüterek öğrencilerimizi 8.sınıfta yapılan TEOG (Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş) sınavına hazırlıyoruz.

Egitimanlayisi
UA-108172016-1