Sainte Pulchérie Lisesi ile İşbirliği

Yeni Nesil 2000 > Sainte Pulchérie Lisesi ile İşbirliği

Sainte Pulchérie Fransız Lisesi

Okulumuz kurulduğu günden beri Sainte Pulchérie Fransız Lisesi ile beraber sosyal, kültürel ve akademik alanlarda projeler hayata geçirir. Bunlardan bazıları:

Her yıl “notre grande école” yani “büyük okulumuz” olarak nitelendirdiğimiz Sainte Pulchérie Fransız Lisesi öğrencileri ile düzenlediğimiz ve iki okul arasındaki kardeşlik köprüsünü sağlamlaştıran Büyükler Küçüklere Okuyor -Les Grands Lisent Aux Petits- Fransızca edebiyat etkinliği,

Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen Hint Gecesi (Soirée Indienne), Latin Gecesi (Soirée Latine), Afrika Gecesi (Soirée Africaine) gibi dans ve koro ile katıldığımız kültür etkinlikleri, “Umuda İlmek” konulu sosyal sorumluluk projesi gibi ortak sosyal etkinlikler gerçekleştirmekteyiz.

Bununla birlikte öğrencilerimizin Fransızca eğitim veren liselere hazırlık sınıfı okumadan geçiş yapmalarını sağlamak amacıyla Sainte Pulchérie Lisesi ile beraber akademik çalışmalar -hazırlık Atlama / deneme sınavları- yapıyoruz.

Okulumuz 8. Sınıftan mezun olacak öğrencilerimize; Sainte Pulchérie Lisemize ve diğer Fransız liselerin 9. Sınıfına, iç sınavla, kontenjan dahilinde doğrudan geçiş hakkı tanımaktadır.