Vakıf

Hoşgeldiniz

Sainte Pulchérie Öğretim Eğitim ve Sağlık Vakfı, 2000 yılında Sainte Pulchérie mezunlarının girişimiyle kurulmuş bir eğitim vakfıdır ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın kanun ve yönetmeliklerine tabi özel bir kurum olarak hizmet vermektedir.

Okulumuz belirlenen bir yönetim kurulu tarafından idare edilmektedir.

Yeni Nesil Okulları’nın yöneticisi konumundaki Sainte Pulchérie Mezunları Öğretim Eğitim ve Sağlık Vakfı’nın kuruluş senedinin değişmez bir parçası olarak Sainte Pulchérie Fransız Lisesi Müdürü ve Türk Müdür Başyardımcısı vakfın mütevelli heyetinin doğal üyesidir.

Kökleri 170 yılı aşkın bir geleneğe uzanan Yeni Nesil Okulları, ülkesinin çağdaş değerlerini özümsemiş nesiller yetiştirir. Öğrencilerine tam yetkin Türkçe eğitimi ile beraber, gerek akademik gerekse günlük konuşmalarında Fransızca’yı etkin seviyede kullanabilme becerisi sağlamaktadır. 4.sınıfta başlayan İngilizce dil eğitimi, öğrencilerin çift yabancı dil ile modern toplumda yer sahibi olmalarını destekler. Bugünün ve geleceğin dili olan Kodlama eğitimi evrensel bir dil olan matematiğin teknolojik bir ifadesidir. Anaokulundan itibaren oyunla başlayan kodlama eğitimi, ilkokul ve ortaokul düzeyinde robot programlama ile devam eder. Öğrencilerin algoritmik, yaratıcı ve eleştirel düşünme becerileri geliştirilir.

Büyük bir titizlik ve incelikle çizdiğimiz çağdaş eğitim yolunda misyonumuz, çocuklarımızın uygun eğitim ve öğrenme ortamı içerisinde sahip oldukları potansiyeli ortaya çıkartmayı, modern zamanların hızla gelişen teknolojisini takip edebilmesini, kendisini doğru ve rahat ifade edebilmesini ve her şeyden önce okul yaşamında “mutlu öğrenciler” olarak hissetmesini hedeflemektedir.

Vizyonumuz ise; insani değerlere ve evrensel bakış açısına sahip, çevreye ve sosyal olgulara duyarlı, değişimin parçası olabilen, mutlu bireylerin yaşadığı bir dünya oluşturmaktır.

Vakif

Vakıf Yönetim Kurulu

Faruk CENGİÇ
Yönetim Kurulu Başkanı
Ahmet ALP
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Mehmet CENGİÇ
Muhasip üye
Aydan VOLKAN
Üye
Selim CENGİÇ
Üye

Mütevelli Heyeti

Faruk CENGİÇ
Kurucu Üye
Vakıf Başkanı
Ahmet ALP
Kurucu Üye
Vakıf Başkan Yardımcısı
Aydan VOLKAN
Seçilmiş Üye
Selim CENGİÇ
Seçilmiş Üye
Mehmet CENGİÇ
Seçilmiş Üye
H. Mina AKCEN
Seçilmiş Üye
Sainte Pulchérie Fransız Lisesi Türk Müdür Baş Yrd.
Ekin CENGİÇ
Seçilmiş Üye
Sainte Pulchérie Mezunları Ö.E.S. Vakıf Koordinatörü
Zümrüt Alp Yalman
Seçilmiş Üye
Enis Cevahircioğlu
Seçilmiş Üye
Merve Toplar Cengiç
Seçilmiş Üye
M. Alexandre Abellan
Doğal Üye
Sainte Pulchérie Fransız Lisesi Müdürü
Sevim DÜLDÜL
Doğal Üye
Yeni Nesil İlk ve Ortaokulu Müdürü

 

UA-108172016-1