Yan Hizmetler

Yeni Nesil 2000 > Yan Hizmetler

Diğer Hizmetlerimiz

Sağlık

Okul bünyesinde bulunan revirimiz, bir doktor ve bir hemşire ile öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve çalışanlarımıza sağlık hizmeti vermektedir. Okul reviri çalışmalarını temelde ilk tanı/tedavi ve koruyucu hizmetlerin sunulduğu bir anlayışla yürütür. Hastalıklardan korunmak için gerekli önlemlerin alınması, sağlıklı okul yaşamının sağlanması ve sürdürülmesine yönelik hizmetleri yerine getirir.

Yemek

Okulumuzun yemek hizmeti bu eğitim öğretim yılı için yapılan sözleşme gereği ISO 9001 ve ISO 22000 belgelerine sahip, konusunda deneyimli olan Sardunya firması tarafından verilmektedir.
Aylık yemek listeleri; Öğrenci Kurulu üyesi bir öğrenci, Okul Aile Birliği temsilcisi, görevli öğretmenden oluşan yemek kurulu ile taslak mönü üzerinde çalışılarak oluşturulur.
Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere günde 3 öğün yemek/beslenme verilmektedir.

Güvenlik

Okulumuzun güvenliği, kamera ve elektronik güvenlik ekipmanları ile desteklenmiş olup, okullarımızda 5188 sayılı Özel Güvenlik Kanunu’na tabi olarak faaliyet gösteren kadrolu 1 Güvenlik Amiri ve 8 güvenlik personeli 24 saat üzerinden görev yapar. Kampüs, kapalı devre kamera sistemleri ile 24 saat izlenir.

Temizlik

Yeni Nesil Okulları, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliğince gerçekleştirilen “Temiz Okul, Sağlıklı Okul” projesi kapsamında “Beyaz Bayrak” ile ödüllendirilmiştir. Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından temizlik ve hijyen açısından tüm okul içi, çevresi ve içme suları göz önüne alınarak 100 puan üzerinden yapılan değerlendirmede 90 puan üstü alarak en temiz okullardan biri olarak kendini kanıtlamıştır.

Servis

Bu öğretim yılında öğrenci servis hizmeti, okul yönetiminin özel koşulları ile Öğrenci Servis Yönetmeliği’nin tüm hükümlerine uymayı taahhüt eden İLKEM TUR Turizm Taşımacılık tarafından sağlanmaktadır.
Servis araçları, Okul Servis Hizmet Yönetmeliği’ne göre düzenli olarak kontrol edilmekte, hız denetimi yapılmaktadır.